WEEK 10

17682
  Academy Allstars (3) 4   Bala Town F.C (0) 0
  Aaron Woolner 23  
  Fred Rock 26  
  Russell Lowe 29  
  Fredrick Woodlock 48  
13992   Dutch Uncles (1) 1   Charscot Wanderers (3) 4
  Marc Simmons 44   Jose Maria (c) 25
 
  Rob Rensenbrink 33
 
  Sandor Kocsis 43
 
  Sandor Kocsis 68
22849   Callie Athletic (0) 1   Whitebrook Rangers (0) 3
  Lesley Knope 71   Andrei Cole 51
 
  Jake Kane 60
 
  Paul Dean 89
45732   The Northerners (3) 3   Gleadless United (1) 1
  Hakan Mild 26   Michael Richards 24
  David Ortiz 28  
  LaDainian Tomlinson 45  
11494   Teesside Reds (2) 2   Broomhall Tigers (0) 0
  Ibrahim Kone 14  
  Mikhael Arteta 29  
27098   The Academy (0) 0   Rhyl F.C (1) 2
 
  Logan Echolls 44
 
  Mike Aviles (OG) 87
8042   Long Eaton Terriers (1) 1   Real Blades (2) 2
  Dave Dibden 6   Keith Wheeliker 9
 
  Kerry Cridland 24
23251   Rivendell (0) 2   Dep El Celtico (0) 0
  Emil Larsen 49  
  Jose Luis Chilavert 85  
13275   Abergarwed Athletic (1) 2   Bank Vale United (0) 1
  Dougie Douglas 28   Ricky Hughes 81
  Rio Beach 53  
8930   Caglibari Calcio (0) 1   MTK Budapest (2) 2
  Billy Seymour 80   Marc Scuzsa 37
 
  Blake Swihart 44
15195   Barton Hills United (0) 1   Carnbroe Rovers (1) 2
  John Jamieson 78   Martin Anderson 36
 
  Raylon Van Brack 66
26703   Longfield K.L.F (2) 3   Mancs F.C (0) 2
  Adnan Januzaj 3   Saul Saganowski 53
  Matt Fieldhouse 44   Saul Saganowski 85
  Sean Drummond 91  
After extra time
5925   Old Town Athletic (0) 1   Birstall United (0) 0
  Quentin Elton 99  
After extra time
22166   Rapid Gentrification (0) 1   Troon A.F.C (0) 0
  Simeon Yetarian 92  
After extra time
19891   Wascisco Red Sox (1) 2   Seabourne City (0) 1
  Miroslav Dukic 37   Arnaldo 69
  Ahmed Lakhal (PEN) 59  
12100   British Sea Power (0) 0   Barton Blitz (0) 0
  Tariq Uwakwe (PEN) PEN   Derk Borritger (PEN) PEN
  Dale Hay (PEN) PEN  
After extra time
British Sea Power win 2 - 1 after penalties.
25464   Real Madrid (1) 1   New Town A.F.C (0) 0
  Carlos Gallo 19  
32245   Ziaste Nequeno (1) 4   Broomhall Lions (1) 1
  Daniel Passa 35   Lubo Moravcik 21
  Lee Evans 76  
  Joel Silver 82  
  Kenneth Gubbins 90  
9829   Shaolin F.C (0) 1   Sleaford Town (0) 0
  Francesco Collazos 107  
After extra time
24408   Broomhall U23s (0) 0   Prestatyn Town (0) 2
 
  Ekigho Ehiosun 95
 
  Ivor Allchurch 101
After extra time
16903   Spondon Phoenix F.C (0) 1   Carnbroe United (0) 0
  Jimmy Johnstone 49  
31415   Los Santos Cosmos (0) 1   Greenwich Mariners (0) 0
  Horace Allegro 58  
27219   Beeston Athletic (2) 2   Ynysfawr Athletic (1) 1
  Raul Jimenez 42   Werdna Snave 2
  Nerijus Valskis 42  
20896   Vanbrugh Royals (1) 2   Avlon Villa (1) 1
  Omar El Kaddouri 4   Mark Higsgone 32
  Mariusz Stepinski (PEN) 68  
20371   St Joseph's BC (2) 2   Bembridge F.C (0) 0
  Jayden Stockley 16  
  Mihran Manasyan 34  
19654   Zakreze F.C (0) 1   Colwyn Bay (1) 1
  Mat Ryder 83   Sean Jackson 24
  Joe Quigley (PEN) PEN   Martin Rashford (PEN) PEN
  Joey Tempest (PEN) PEN   Franz Binder (PEN) PEN
  Andrei Snekvik (PEN) PEN  
After extra time
Zakreze F.C win 4 - 3 after penalties.
25005   Long Eaton Archers (1) 3   Space Cadets (0) 0
  Adeniji Oyendele 6  
  Mygar Stellion 47  
  Ian Harte 80  
21559   The Academy Reserves (0) 0   Castle Rock Furies (1) 1
 
  Ken Durkin 2
23220   A.F.C Binfield (0) 1   Kilmarnock (0) 0
  Sergey Nikiforenko 85  
19185   Southpool (3) 3   Tempest Pervade (0) 0
  Don Hetherington (OG) 12  
  Les Dyas (OG) 21  
  Johnny Olsen (PEN) 44  
22534   Requiem Shark (0) 2   Cookie United (0) 0
  Carl Brioche 54  
  Rory Gallagher 86  
18763   Balham Town (1) 5   Blackheath Tigers (1) 1
  Tommy Stelling 31   Mamadou Loum 19
  Ken Stryder 50  
  Diego Vega 56  
  Tommy Stelling 68  
  Roman Madrescu 82




PREVIOUS RESULTS

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31



WPL  FIXTURES