WEEK 20


Premier League
41691   The Northerners (1) 1   Charscot Wanderers (0) 1
  Peter Reid 42   Jose Maria (c) 71
18639   Broomhall Lions (2) 2   A.F.C Binfield (0) 2
  Oli Schemion 15   Andrei Nani 68
  Oli Schemion 17   Mahmoud El-Khatib 85
27594   Rhyl F.C (1) 1   The Academy (1) 3
  Dan Finlayson 14   Filippo Falco 23
 
  Lucas Piere 50
 
  Madas Milijas 55
19249   Balham Town (3) 4   Longfield K.L.F (0) 1
  Darko Kelovic 20   Dominic De'Ath 78
  Darko Kelovic 34  
  Sujon Hoque 38  
  Darko Kelovic 67  
26964   Real Madrid (0) 1   Prestatyn Town (0) 0
  Alfredo Di Stefano 74  
20059   St Joseph's BC (1) 1   Dep El Celtico (0) 0
  Giorgi Ganugrava 8  
21003   Carnbroe Rovers (1) 1   Shaolin F.C (2) 2
  Arno Verlinden 21   Charles Bennett 31
 
  Samuel Dumbili 43
30639   Ziaste Nequeno (1) 3   Vanbrugh Royals (0) 0
  Joel Silver 12  
  Joel Silver 72  
  Diego Fosta 74  
Division One
12206   Seabourne City (0) 0   Whitebrook Rangers (0) 0
21594   Broomhall Tigers (0) 1   Helston Hammers (0) 1
  Dominic Solanke 89   Kimberley Cook (PEN) 77
16995   Callie Athletic (2) 3   Rivendell (1) 3
  Mario Corso 8   Jorge Cadete 5
  Michael Weston 17   Panagiotis Tachtsidis 50
  Allen Hurns 59   Jorge Cadete 80
21817   Requiem Shark (0) 3   Ynysfawr Athletic (1) 1
  Chavo Guerrero 68   Tango Wellstead 33
  Henry Milne 79  
  Dirk Parlett 88  
10400   Dutch Uncles (1) 1   Spondon Phoenix F.C (0) 2
  Elvis Lincoln 18   Blair Whistler (c) 58
 
  Steve Lovell 83
21672   Beeston Athletic (0) 1   Long Eaton Archers (0) 0
  Heinz Barmettler 74  
12644   Barton Blitz (1) 1   Ayrhead (0) 0
  Tony Priestcliffe 6  
18759   Wascisco Red Sox (1) 2   The Academy Reserves (0) 0
  Christian Pulisic 7  
  Christian Pulisic 85  
Division Two
15371   Zakreze F.C (1) 1   Southpool (1) 1
  Arley Sanchez 34   Nosa Igiebor 3
11412   V.A.G Wolfsburg F.C (2) 3   Milford Sound (0) 1
  Ruben Kinnela 20   Lenny Le Tissier 79
  Christian Aguileri 38  
  Ruben Kinnela 54  
8921   Davorin (1) 1   Space Cadets (0) 2
  Tommaso Romano 41   Alan Shore 76
 
  Sheldon Cooper 87
13284   Grimbald (0) 0   Rapid Gentrification (0) 1
 
  Simeon Yetarian 56
8992   Fenway Valiants (0) 0   Puigpunyent (1) 2
 
  Faustino Espirito 20
 
  Junior Coulibaly 50
12479   West Ruislip (1) 2   Kilmarnock (0) 1
  Youssef Toutouh 10   Jim Bett (PEN) 77
  Patrick Aguero 90  
21992   Carnbroe United (0) 1   Los Santos Cosmos (0) 0
  Klaas Van Vorst 86  
7997   MTK Budapest (1) 1   St.John's United (0) 3
  Dembe 30   Ricky Roydes 72
 
  Ricardo Lewis 76
 
  Matty Cockett 79
Division Three
426   Stalybridge Celtic (0) 0   Manx Town (0) 1
 
  Pierre Van Dyke 55
9251   F.C United (0) 1   Emmy's Monstars (0) 0
  Luis Hernandez 83  
6421   Avlon Villa (3) 4   Colwyn Bay (2) 2
  Jamie Bree 19   Sean Jackson 8
  Riccardo Scimeca 20   Scott Golbourne 31
  Ronny De Laet 20  
  Riccardo Scimeca 81  
4744   Teesside Reds (0) 0   Broomhall U23s (0) 0
9225   Caglibari Calcio (0) 0   Broomhall Thistle (1) 5
 
  Maryan Wisnieski 4
 
  Nick Prue 60
 
  Lukas Lobotka 63
 
  Maryan Wisnieski (PEN) 86
 
  Maryan Wisnieski 90
9978   Abergarwed Athletic (1) 3   Morrowind Lions (1) 1
  Jim Wilson 33   Danny Checkley 31
  Clyde Du Pont 58  
  Raul Ruidiaz 63  
7218   Metal Militia (1) 1   Castle Rock Furies (0) 1
  Momo Besic 11   Evgeny Svechnikov 52
10906   Broomhall Panthers (0) 0   Tempest Pervade (1) 1
 
  Simon Booth 12

S.L.F.A Cup ROUND THREE Results

31173   Ziaste Nequeno (0) 2   Davorin (0) 0
  Boban Topic 70  
  Lee Evans 86  
29000   Carnbroe United (0) 1   Beeston Athletic (1) 1
  Jack Egan 82   Siem de Jong 37
  Tobias Rassmuson (PEN) PEN   Siem de Jong (PEN) PEN
  Mikael Bjorkman (PEN) PEN   Jakob Johansson (PEN) PEN
  Mark Cooke (PEN) PEN  
After extra time
Carnbroe United win 4 - 3 after penalties.
30375   Longfield K.L.F (0) 3   Spondon Phoenix F.C (1) 2
  Dominic De'Ath 46   Brad Zillio 10
  Dominic De'Ath 70   Steve Lovell 86
  David Suarez 87  
24016   West Ruislip (0) 0   Callie Athletic (0) 3
 
  Mitch Pileggi 52
 
  Mitch Pileggi 56
 
  Lesley Knope 79
35036   The Academy Reserves (0) 0   Space Cadets (0) 1
 
  Tom Szentgyorgyi 69
33316   Balham Town (1) 2   Whitebrook Rangers (1) 2
  Darko Kelovic 30   Awanda Aalhowa 36
  Diego Vega 84   Nick Bonino 79
  Ronan Romanov (PEN) PEN   Awanda Aalhowa (PEN) PEN
  Diego Vega (PEN) PEN  
  Stanley Platt (PEN) PEN  
After extra time
Balham Town win 5 - 3 after penalties.
34411   A.F.C Binfield (2) 2   Requiem Shark (0) 0
  Damiano Volker 22  
  Yann Kermorgant 42  
55000   The Northerners (2) 4   Real Madrid (2) 2
  Hakan Mild (PEN) 31   Alfredo Di Stefano 7
  Radamel Falcao 40   Santillana 20
  Hakan Mild 94  
  Hakan Mild 103  
After extra time



PREVIOUS RESULTS

1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31



WPL  FIXTURES